O NAS
Firma powstała w lutym 2006 roku. Od początku działalności realizujemy zlecenia związane z odtwarzaniem hydroizolacji zabezpieczającej budynek przed szkodliwym działaniem wody.
Specjalizujemy się w zabezpieczaniu muru przed wodą i przenikaniem do wewnątrz pomieszczeń oraz skutkami degradacji spowodowanych jej działaniem w efekcie, osuszeniem ścian zawilgoconego budynku. Nasz wykwalifikowany personel pracowniczy wykona skuteczne i trwałe izolacje przeciwwilgociowe, jak i odtworzy je na już istniejących murach zewnętrznych, wewnętrznych budowli, tworząc przeponę blokującą podciąganie jej z gruntu oraz transportowanej wewnątrz struktury w wyższe partie muru, wykonanego z cegły, kamienia polnego, ceglano-kamiennego, łupka skalnego, bloczka betonowego, pustaka, ścian fundamentowych żelbetowych, hal garażowych, tuneli podziemnych itp. Wykonujemy hydroizolacje od wewnątrz pomieszczeń bez konieczności odkopywania murów, jak i tam, gdzie z przyczyn technicznych odkopanie jest niemożliwe lub trudne do wykonania z różnych przyczyn, na przykład budynek jest w połowie podpiwniczony, tarasy, schody, bliskość drogi, deptak, architektura ogrodowa itp. Dobór materiałów poprzedzony jest wnikliwą analizą przyczyn nadmiernej wilgoci. Znalezienie przyczyny pozwoli nam na dobranie odpowiednich technologii do przeprowadzenia prac naprawczych, w wyniku których osuszymy mokre mury domu, a w wyniku prac pozbędziecie się ciągłych remontów, zagrzybienia i stęchłego nieprzyjemnego zapachu panującego w pomieszczeniach, którym przesiąkają ubrania, meble.
Przebywając w domu, oddychacie zagrzybionym powietrzem, które ma zły wpływ na Wasze zdrowie i jest przyczyną wielu groźnych chorób.
Wśród standardowych naszych usług są wtórne izolacje poziome, pionowe, które wykonujemy metodą iniekcji ciśnieniowej, niskociśnieniowej i bezciśnieniowe krystaliczne.... odtwarzają one w murze przeponę izolacyjną, kluczową w procesie osuszania murów budynku i zabezpieczając je przed wodą oraz blokują podciąganie kapilarne wilgoci z gruntu. Izolacje zewnętrzne wodochronne stosujemy w tych częściach budowli, które wystawione są na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych wody opadowej lub pochodzącej z gruntu, Hydroizolacje dzielimy na trzy grupy: lekkie, średnie, ciężkie przeciwwodne odporne na oddziaływanie wody naporowej wywierającej ciśnienie hydrostatyczne. Dobór odpowiedniej izolacji zależy od tego, na jakim terenie został lub zostanie wybudowany budynek. W każdym z przykładów wykonamy izolację odpowiednią do gruntu i czynników atmosferycznych, oddziaływających na mury, teraz i w przyszłości.
Powłoka przeciwwodna powinna być szczelna i wytrzymała, dlatego też wykonujemy ją z materiałów charakteryzujących się podwyższoną trwałością oraz odpornością na uszkodzenia.
Naprawiamy i odtwarzamy hydroizolacje w starym budownictwie, jak i w nowym wynikające z popełnionych błędów powstałych w pierwszej fazie wznoszenia budowli a w efekcie nieszczelność powłok, przenikanie wody zalewanie pomieszczeń i podciąganie i kapilarne transportowanie w wyższe partie konstrukcji, z wilgocią przenoszone są szkodliwe sole budowlane: chlorki, azotany oraz siarczany sodu, potasu, magnezu, wapnia. Są to substancje krystaliczne łatwo rozpuszczalne w wodzie. Głównym źródłem zasolenia muru jest woda przemieszczająca się w jego strukturze, wysychając, stopniowo degraduje warstwy tynku i powłoki malarskie. Wilgoć jednocześnie obniża izolacyjność termiczną konstrukcji budowli, nawet do 75% przyczynia się do kondensacji pary wodnej.
Mokre ściany to idealne miejsce dla rozwoju grzybów i pleśni.
Wybór materiałów dostosowujemy do preferencji i wymagań klienta, doradzamy także jaka technologia zabezpieczy fundamenty przed wodą i problemami, które mogą pojawić się już po kilku miesiącach lub latach od wybudowania domu. Jeśli skończyliście już budowę i wykończyliście wnętrza, do wykonania wtórnej izolacji niezbędne będzie skucie tynków, a także posadzki, gdy trzeba uszczelnić pomieszczenia zalewane wodą. Odtwarzanie izolacji w wykończonych już mieszkaniach jest bardzo kosztowne, jak i pracochłonne, gdyż nie chodzi tylko o skucie tynków i posadzki, lecz o ponowne wykończenie wnętrz. Budując dom Możecie nie zdawać sobie z tego sprawy, jak ważna jest dobrze wykonana trwała i szczelna hydroizolacja, co często słyszę podczas rozmowy z klientami. Budujecie dom lub remontujecie stary budynek zawsze, zaczynamy remont od wykonania hydroizolacji poziomej, pionowej oraz dachu!!!. Budynek, bez względu na jego lokalizacje czy powierzchnię narażony jest w tym samym stopniu na niekorzystne działanie wody i czynników atmosferycznych. Przede wszystkim, wilgoć nie tylko zmniejsza komfort użytkowania ma również negatywny wpływ na nasze zdrowie i naszych zwierząt. Już na etapie budowy wykonujemy trwałe oraz szczelne hydroizolacje fundamentów i murów piwnic, które zabezpieczą je przed szkodliwym działaniem wody, jak i następstwami, jakie niesie wilgoć.
Dobrze wykonana hydroizolacja to gwarancja suchego domu na lata.
NOWE TECHNOLOGIE STOSOWANE PRZEZ NASZĄ FIRMĘ
Zawierają szeroki asortyment materiałów izolacyjnych wykorzystywanych przez nas do ochrony i zabezpieczenia budowli, przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych (wód opadowych, wilgoci i wody pochodzące z gruntu);. Właściwości poszczególnych produktów umożliwiają nam zastosowanie ich w różnych warunkach i do różnych celów.
Podstawowe obszary, gdzie je możemy zastosować:
|
|
IZOLACJA PRZECIWWILGOCIOWA FUNDAMENTÓW - DLACZEGO TAK WAŻNA
Jeżeli na fundamentowych brakuje izolacji, na ściany oddziałują wody gruntowe, które powodują przenikanie wody w konstrukcję muru, mokre mury szybko ulegają degradacji i zniszczeniu – zwłaszcza na skutek zamarzania wody w okresie zimowym zmniejsza się izolacyjność termiczna budynku. To powoduje, że przez posadzki na gruncie i ściany ponad gruntem szybciej ucieka ciepło, przesiąknięte wilgocią fundamenty mogą również doprowadzić do zawilgocenia ścian parteru a w konsekwencji, degradacji i odpadanie tynków oraz łuszczenie się powłok szpachlarskich, jak i farb, a także kondensacji pary wodnej i w konsekwencji pojawienie się grzyba i pleśni.
Osuszanie budynku
Osuszanie fundamentów zaczynamy w pierwszej kolejności od odtworzenia izolacji przeciwwilgociowej. Głownie chodzi tu o izolację przeciwwodną pionową i przeciwwilgociową poziomą, gdyż to one mają właściwy wpływ na większość problemów z wilgocią. Zastosowanie odpowiedniej technologii pozwala nam na odtworzenie izolacji, a w efekcie osuszenie budynku i pozbycia się ciągłych remontów.
Izolacje przeciwwodne piwnicy, bezwykopowo wykonujemy od wewnątrz.
Odtwarzanie izolacji przeciwwodnej ciężkiej to praca, która nawet doświadczonym fachowcom w branży stawia pewne trudności i stanowi zawsze wyzwanie przed wykonaniem. My w trakcie realizacji bazujemy na wieloletnim doświadczeniu.
Wentylacja pomieszczeń
Po wykonaniu prac remontowo-izolacyjnych, aby uzyskać odpowiednią wilgotność pomieszczeń i zapewnić wysychanie przegród, niezbędna jest sprawna i prawidłowo działającą wentylacja.
Jesteśmy, do Państwa dyspozycji, fachowo doradzimy,
w mniej lub bardziej skomplikowanych projektach.
Zadzwoń lub napisz, do nas pomożemy.
Wykonujemy zlecenia na terenie całej Polski.
Firmy z którymi współpracujemy
Wybrane realizacje
- Zdjęcie główne realizacji: Nazwa realizacji: Iniekcja ciśnieniowa żywicą poliuretanową uszczelniająca pęknięcia wiaduktu i przyczółków mostu. Realizacja Estakada, Świebodzin. Opis realizacji: Iniekcja ciśnieniowa żywicami poliuretanowymi pęknięć i rys przyczółków i wiaduktów mostów.
- Zdjęcie główne realizacji: Nazwa realizacji: Iniekcja ciśnieniowa betonu żywicą, uszczelnienie przejścia wody naporowej w strefie dylatacji na styku ławy ze ścianą fundamentową. Realizacja Słupsk. Opis realizacji: Iniekcja ciśnieniowa betonu w hali produkcyjnej, wykonana żywicą poliuretanową przeciw wodzie pod ciśnieniem, prace wykonaliśmy od wewnątrz i uszczelniliśmy przejście wody w strefie dylatacji pomiędzy ścianą żelbetową a ławą fundamentową. Jej zadaniem jest blokada przed wodą naporową i statyczną zalewającą pomieszczenia poniżej gruntu. Odtwarzając izolację, eliminujemy problem z wodą, wilgocią i ciągłymi remontami. Prace wykonaliśmy w technologii Koester.
- Zdjęcie główne realizacji: Nazwa realizacji: Iniekcja ciśnieniowa strukturalna odtworzenie izolacji przeciwwilgociowej starego muru fundamentowego wykonana od wewnątrz budynku. Realizacja: Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna Jelenia Góra. Opis realizacji: Naprawienie zniszczonej hydroizolacji to wykonane od nowa warstwy izolacyjne odtworzone po zewnętrznej i uszczelniające od wewnętrznej strony muru oraz wtórne powłoki przeciwwilgociowe wewnątrz jego struktury utworzone pomiędzy ścianą a ławą fundamentową. Ich zadaniem jest ochrona przed podciąganiem wody z gruntu, która skutkuje zalewaniem pomieszczeń, zawilgoceniem ścian i stwarza dogodne warunki do rozmnażania się pleśni oraz zagrzybienia itp. Odtwarzając izolację, eliminujemy problem z wilgocią i ciągłymi remontami.
- Zdjęcie główne realizacji: Nazwa realizacji: Hydroizolacja i uszczelnienie pomieszczeń podziemnych i piwnic wykonana od wewnątrz. Osuszanie murów budowli podziemnych. Iniekcja ciśnieniowa strukturalna powierzchniowa wiaduktu kolejowego prace izolacyjne wykonaliśmy od strony wewnętrznej pod sklepieniem. Realizacja Chojna. Opis realizacji: Izolacja wewnętrzna pod wiaduktem wykonania metodą iniekcji kurtynowej strukturalnej powierzchniowej bez konieczności odkopywania murów wiaduktu z przyczyn technicznych odkopanie wiaduktu był niemożliwe lub do wykonania nad wiaduktem nadal jeździły pociągi, wszystkie prace związane z uszczelnieniem stropu wiaduktu wykonaliśmy do strony sklepienie. Iniekcje wykonaliśmy w technologi Koester.
- Zdjęcie główne realizacji: Nazwa realizacji: Bezwykopowe odtwarzanie izolacji pionowej przeciwwilgociowej i wodnej muru fundamentowego, metodą iniekcji ciśnieniowej strukturalnej. Osuszanie mokrych murów i ścian działowych budynku. Osuszanie wilgotnej piwnicy. Realizacja: Zielona Góra. Opis realizacji: Hydroizolacja piwnicy wykonana od wewnątrz, uszczelniliśmy ściny i posadzki przeciw wodzie naporowej zalewającej piwnicę po każdym większym deszczu lub wiosną po roztopach śniegu, gdy grunt ma ograniczone wchłanianie wody. Izolacja pozioma przeciwwilgociowa to wtórna warstwa hydroizolacyjna z żywic wytworzona w murze fundamentowym w strefie dylatacji pomiędzy ścianą a ławą fundamentową i powłokowe na ścianach zewnętrznych i wewnętrznych budynku. Ich zadaniem jest ochrona przed wodą pochodzącą z gruntu i deszczową, która przenikając przez mury budynku, zalewa pomieszczenia stwarza dogodne warunki do rozmnażania się na powierzchni mokrych ścian grzyba i pleśni towarzyszącemu temu nieprzyjemnemu stęchłemu zapachowi. Odtwarzając izolację, osuszamy budynek i piwnicę, eliminujemy problem z wilgocią, jaki i ciągłymi remontami z ty związanymi. Jesteśmy, do Państwa dyspozycji, fachowo doradzimy, w mniej lub bardziej skomplikowanych projektach. Zadzwoń lub napisz, do nas pomożemy. Wykonujemy zlecenia hydroizolacyjne na terenie całej Polski.
- Zdjęcie główne realizacji: Nazwa realizacji: Osuszenie pomieszczeń i mokrych murów budowli podziemnej. Iniekcja ciśnieniowa, hydroizolacja pomieszczeń podziemnych, odtworzenie izolacji ścian i posadzki od wewnątrz w technologi wanny wewnętrznej. Osuszanie mokrej piwnicy. Wszystkie prace uszczelniające przeciwwodne wykonaliśmy do wewnątrz kanału technologicznego pod Filharmonią Koszalińską. Realizacja Koszalin. Opis realizacji: Wykonanie wanny wewnętrznej uszczelniającej pomieszczenie przed wodą naporową zalewającą kanał technologiczny pod Filharmonią Koszalińską. Zastosowaliśmy materiały izolacyjne AQUAFIN-1K i AQUAFIN-2K/M, z doszczelnieniem przejść wody żywicą poliuretanową w strefie dylatacji zastosowaliśmy żywicę poliuretanową AQUAFIN-P4. Natomiast na łączeniu posadzki ze ścianą wykonaliśmy fasetę, w którą wlekliśmy taśmę uszczelniającą ASO-Dichtband-2000-S. Z przyczyn technicznych nie było możliwe, odkopnie kanału, wszystkie prace hydroizolacyjne wykonaliśmy do wewnątrz kanału technologicznego w technologii Schomburg.