Siudak Hydroizolacje

  • Izolacje poziome

Czym są...

IZOLACJE POZIOME PRZECIWWILGOCIOWE FUNDAMENTÓW I POSADZEK

Rozmawiając często z osobami planującymi budowę nowego domu, zauważyłem, że mało kto zdaje sobie sprawę z dużego zagrożenia, jakie niesie za sobą wilgoć i podciąganie kapilarne. Jest to proces, w wyniku którego w mury budynku przedostaje się z gruntu woda. Poprzez kapilary przenosi się ona w górę, powodując zawilgocenie powierzchni. W rezultacie może powodować znacznie niższe możliwości izolacji cieplnej budynku, poprzez co jest trudniej ogrzać poszczególne pomieszczenia!

Aby zapobiec temu problemowi, wykonujemy izolację poziomą, która jest jednym ze składników prac zabezpieczających przy wznoszeniu budowli. Jej zadaniem jest wewnątrz blokada, która zablokuje transport wilgoci, odetnie możliwość przenikanie wilgoci w mury znajdujący się powyżej bariery poziomej.

Stosujemy ją w każdym budynku, niezależnie od tego, w jakiej odległości od wód gruntowych się znajduje. Technika ta polega na założeniu materiału izolacyjnego w dwóch miejscach konstrukcji – między ławą a ścianą fundamentową, a także na poziomie parteru. W celu dobrej ochrony przed wilgocią stosuje się najczęściej papę termozgrzewalną lub układaną na lepiku, jak i masy bitumiczno-polimerowe oraz mineralne jedno i dwuskładnikowe. W niektórych wypadkach wykorzystuje się folię PCV o grubości około 2 mm.

Przy zakładaniu tego rodzaju izolacji należy pamiętać, aby była ona połączona z izolacją na chudziaku-posadce tak by zapobiec powstawaniu mostów izolacyjnych. Drugą niezwykle istotną zasadą jest konieczność założenia instalacji na wysokości większej niż poziom gruntu połączonej z izolacją posadzki. W przeciwnym wypadku wilgoć może przedostać się do murów, ponad linią zamontowanej izolacji.

Do wtórnej izolacji poziomej ściany stosujemy iniekcje ciśnieniowe, niskociśnieniowe i bezciśnieniowe, kremy iniekcyjne, jak i żele. Odtwarzamy izolacje w każdym przypadku, gdzie konieczne jest zlikwidowanie efektu podciągania kapilarnego wilgoci, tam wykonujemy przepony poziome – pionowe. Iniekcje mogą być wykorzystane do odtwarzania izolacji w murach całkowicie przesiąkniętych wilgocią.

Do odtwarzania izolacji poziomej stosujemy również Iniekcje Krystaliczną, to technologia iniekcyjna przeznaczona do wytwarzania wtórnej poziomej i pionowej izolacji przeciwwilgociowej w murach zawilgoconych na skutek kapilarnego podciągania wody z gruntu. Przy czym izolację można wykonać od wnętrza budynku bez potrzeby odkopywania murów zewnętrznych. Iniekcja Krystaliczna pozioma znajduje zastosowanie w zawilgoconych ścianach przyziemia, jak i w piwnicy, celem jej stosowania jest stworzenie w przegrodach szczelnej przepony blokującej podciąganie kapilarne, co spowoduje wysychanie muru w efekcie osuszenie budynku.

Odtwarzanie hydroiizolacji przeciwwodnej w piwnicy masami mineralnymi w technologii wanny wewnętrznej, izolacja ścian i posadzki poniżej gruntu.

FIRMY Z KTÓRYMI WSPÓLPRACUJEMY I POWIERZYŁY NAM PRACE HYDROIZOLACYJNE



 

                                  

 

 

 

Jesteśmy, do Państwa dyspozycji, fachowo doradzimy,

w mniej lub bardziej skomplikowanych projektach.

 

Zadzwoń lub napisz, do nas pomożemy. 

Wykonujemy zlecenia na terenie całej Polski.